Pękające ściany / Mieszkania + części wspólne.

W tym dziale możecie Państwo umieszczać tematy związane z problemami, z którymi się Państwo na co dzień spotykacie.
koloris

Pękające ściany / Mieszkania + części wspólne.

Post autor: koloris » 10 gru 2018 09:49

Cześć, czy macie może u siebie problemy z pękającymi ścianami ? Czy pojawiają się rysy ? Widziałem, że na kilku klatach schodowych takie rysy się pojawiają. Z tego co się dowiedziałem takie wady GW powinien usuwać na swój koszt czyli zabezpieczenie ściany/usunięcie spękania i ponowne pomalowanie.

Prośba o informację gdyż chciałbym to zgłosić i zapewne będzie przepychanka z GW.

Poniżej info do art.
https://www.rp.pl/Budowa-i-remont/30107 ... kaniu.html

Pozdrowienia.

Sonrisa

Re: Pękające ściany / Mieszkania + części wspólne.

Post autor: Sonrisa » 13 gru 2018 22:14

Tak, u nas te są pęknięcia

Albina_18

Post autor: Albina_18 » 19 lut 2019 06:56

Po konsultacji z prawnikiem, chciałabym się podzielić z uwagami co uchwał 1 i 2 - a między innymi:
1/Uchwała 1/2019 - paragr.1 jest upoważnienie dla p. Kordasza do występowania w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej oraz do udzielania stosownych
pełnomocnictw, w tym również pełnomocnictw procesowych.
Z powołaniem się na paragr. 1 - w paragrafie 2 jest wskazane, że p. Kordasz zawrze umowę z p. Mecenas na prowadzenie sprawy i w imieniu
Wspólnoty udzieli jej pełnomocnictwa.
Paragraf 1 Uchwały powinien być ograniczony do zakresu opisanego w paragr. 2. Z obecnego kształtu Uchwały nr 1/2019 można zinterpretować, że
p. Kordasz ma umocowanie do udzielania wszelkich pełnomocnictw w sprawach przekraczających zwykły Zarząd.

2/ Czy wynagrodzenie p. Mecenas jest za złożenie samego wniosku? Przecież i tak trzeba będzie wytoczyć powództwo wobec tego czy wytoczenie
powództwa też wchodzi w to wynagrodzenie? Jeśli nie - to może rozważyć w ogóle zasadność składania takiego wniosku i od razu wytoczyć
powództwo?

3/ Uchwała nr 2/2019 i umowa cesji - brak wpisu, że ewentualne odszkodowanie zostanie przeznaczone na usunięcie właśnie tych usterek.

Pozdrawiam

koloris

Post autor: koloris » 22 lut 2019 08:26

Super !! Dziękujemy za info ! Też miałem wątpliwości co do pewnych zapisów.

Jako, że szykuje się niebawem spotkanie wspólnoty myślę, że najrozsądniej będzie wstrzymać się z podpisaniem i przedyskutowanie tego tematu wraz z innymi trapiącymi mieszkańców.

ODPOWIEDZ